Członkowie sekcji

 

1. Alicja Surmacka – Przewodnicząca Sekcji

◦ e-mail: alicja.surmacka@op.pl

◦ tel.: 608 302 636

◦ parafie przodków: Bąkowa Góra, Warszawa i dawne sandomierskie, parafia Niedośpielin, Chełmo, Bąkowa Góra, parafia Rzejowice, Kobiele Wielkie, Kodrąb, Radomsko, Lgota Wielka, Proszowice, Warszawa, Warszawa, Petersburg, Odessa, parafia Lachowo pow. Kolsk, dawne woj. ciechanowskie, parafia Maciejowice, Warszawa i Grodno.

◦ badane nazwiska: Ira, Warwasiński, Kuderski, Bartnik, Majchrzyk, Surmacki, Gliński, Dąbkowski, Starzyński.

2. Waldemar Cichuta

◦ e-mail: awcichuta@wp.pl

◦ tel.: 501 302 921

◦ parafie przodków: pw. św. Lamberta Radomsko, Pławno.

◦ badane nazwiska: Ościk, Kozioł, Marczyk, Grabarczyk, Szczepocki, Branicki, Chrostowski.

3. Bartłomiej Cykowski

◦ e-mail: bartek.cykowski@op.pl

◦ tel.: 697 218 052

◦ parafie przodków: Radomsko – pw. św. Lamberta, pw. św. Marii Magdaleny, pw. św. Jadwigi Królowej; Kobiele Wielkie, Gidle, Żytno.

◦ badane nazwiska: Cykowski, Nowak, Kostecki.

4. Wiesław Dzieniarz

◦ e-mail:

◦ tel.: 44/ 683 46 98

◦ parafie przodków: Pławno, Ręczno.

◦ badane nazwiska: Broszkowski, Stolarek, Zatoń, Żak.

5. Anna Fukushima

◦ e-mail: fukushima.anna@neuf.fr

◦ tel.:

◦ parafie przodków: Czestochowa, Radomsko, Sulmierzyce, Lipicze, Kłomnice, Makowiska (Marzęcice), Mstow, Rędziny, Zgierz, Łęczyca, Kurozweki, Nakło n/Notecia, Rogoźno, Smardzewice, Lwów, Wiedeń, Białoruś.

◦ badane nazwiska: Gaese, Muzolf, Pliss, Grałek, Słomka, Nickles, Bezat, Bogusz, Zagajewski, Odorowski, Barańska, Bujakiewicz, Ziółkowski, Zawadzki, Zabłocki, Kwapiński, Mękarski, Grzmiączka, Dziecioł, Smoleński.

6. Andrzej Grochowalski

◦ e-mail: groand@onet.eu

◦ tel.: 504 091 385

◦ parafie przodków: Radomsko, Kobiele Wlk., Chełmo, Radziechowice, Ładzice, Cerkawizna.

◦ badane nazwiska: Grochowalski, Kaszuwara, Sadawa, Rozpędek.

7. Stanisław Hejak

◦ e-mail: stanislaw.hejak@gmail.com

◦ tel.: 44/ 731 43 65 , 570 251 964

◦ parafie przodków: Dobryszyce, Kamieńsk, Kaszewice, Sulmierzyce.

◦ badane nazwiska: Huyka, Epler, Wróbel, Siewiera, Siewicz, Rucki, Kęsy, Sztuk, Odyga, Skrobiewski.

8. Ewa Kaczmarczyk

◦ e-mail: e-w-a-k@wp.pl

◦ tel.: 515 496 617

◦ parafie przodków: Radomsko – pw. św. Lamberta, pw. św. Marii Magdaleny, Kłomnice, Kietlin.

◦ badane nazwiska: Dolniak, Broszkiewicz, Klondysz, Poteralski, Chybalski, Kaczmarczyk.

9. Jacek Łęski

◦ e-mail: jleski@poczta.onet.pl

◦ tel.: 501 754 694

◦ parafie przodków: Radomsko.

◦ badane nazwiska: Łęski.

10. Ewa Aleksandra Rejment

◦ e-mail: drrejment@wp.pl

◦ tel.: 511 239 371

◦ parafie przodków: Gidle, Dmenin, Szczekociny, Pomyków, Końskie, Radomsko, Kalisz, Warszawa.

◦ badane nazwiska: Rejment, Bańcerek, Siemiński v. Simiński, Świerczyńska, Wierzbowski, Wokanfer, Leskaur, Zawiliński, Kosierkiewicz, Karpiński, Maliszewski, Rossowski.

11. Elżbieta Sowińska-Siejak

◦ e-mail: sowisiej@op.pl

◦ tel.: 660 509 456

◦ parafie przodków: Radomsko, Kamieńsk, Sulmierzyce.

◦ badane nazwiska: Sowiński, Wieczorkiewicz, Czyż, Leszczyński, Frankowski, Bloda, Kołodziejczyk, Szczęsny, Misiak, Krajewski, Pawłowski, Galla, Starostecki, Szczepanowski, Cichuta, Alama.

12. Mariusz Ślęzak

◦ e-mail: plastal@onet.pl

◦ tel.: 693 069 198

◦ parafie przodków: Garnek, Kruszyna, Radomsko (św. Lamberta), Borowno, Moskwa i Poznań.

◦ badane nazwiska: Ślęzak, Łęgowik, Firek, Bystrzejewa i Ludmiła.

13. Marcin Wodo

◦ e-mail: MarcinWodo@interia.pl , misiek1991marcin@gmail.com

◦ tel.: 692 964 719

◦ parafie przodków: Radomsko, Pławno, Częstochowa, Gorzkowice, Piotrków Trybunalski.

◦ badane nazwiska: Wodo v. Veadou, Dąbek, Jarociński, Malicki, Wróblewski, Ciupa.

14. Antoni Zakrzewski

◦ e-mail:

◦ tel.: 660 281 781

◦ parafie przodków: Pajęczno.

◦ badane nazwiska: Dłubak, Różewicz, Skibiński, Szokalski.

15. Elżbieta Zakrzewska

◦ e-mail:

◦ tel.: 798 931 346

◦ parafie przodków: pw. św. Lamberta Radomsko.

◦ badane nazwiska: Chmielewski, Nierubiec v. Nierubca.

16. Wiesława Żydczyk

◦ e-mail: wieslawa.zydczyk@vp.pl

◦ tel.: 693 294 923

◦ parafie przodków: Strzałków, Dmenin, Przytkowice.

◦ badane nazwiska: Pawłowski, Pyka, Szlegier.

17. Tomasz Kuźnicki

◦ e-mail: tomasz.kuznicki@onet.pl

◦ tel.: 508 730 323

◦ parafie przodków: Radomsko, Chełmo, Pławno

◦ badane nazwiska: Dędek, Dudek, Kędra, Kuchciński, Kuszyński, Kuźnicki, Majdecki, Marczak, Rogalski, Szablewski, Witkowski.

 

Odeszli – lista zmarłych członków sekcji genealogicznej

Maria Gaik

◦ parafie przodków: pw. św. Lamberta Radomsko, Dobryszyce, Dmenin, Ciągowice k/Łazów – Zawiercie, Niedośpielin, Wielgomłyny, Chełmo.

◦ badane nazwiska: Kaleciński, Siewier, Karkoszka, Karkoszka, Gasik, Dyguda, Kaleciński, Kosmala, Siewier, Cieciura, Barankiewicz, Demczyk v. Dymczyk, Zawaligóra (?), Szewczyk, Gaik, Kaleciński, Pełka, Borczyk, Arkit, Pigoń, Trzeciak, Gaik, Borczyk.

 

 

Mirosława Łęska

◦ parafie przodków: Radomsko.

◦ badane nazwiska: Łęski.

 

 

 

Stanisław Żydczyk

◦ parafie przodków: Radziechowice, Chełmo.

◦ badane nazwiska: Żydczyk, Stępień.